03-9799924
אמון הציבור info@unique-vietnam.co.il 03-9799924

טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה

הטיול המקיף לויאטנם וקמבודיה | 14 ימים | הדרכה בעברית
מגוון תאריכים | ההרשמה בעיצומה

טיולים פרטיים לויאטנם וקמבודיה

מבחר הטיולים הפרטיים הגדול ביותר לויאטנם, קמבודיה ולאוס.
טיולים מקצועיים בהתאמה אישית לזוגות, משפחות וקבוצות.

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה

טיולי תרבות איכותיים לויטנאם קמבודיה ולאוס.
הדרכה בעברית | קבוצות קטנות והומוגניות | חצי פנסיון.
ללא פשרות על איכות הטיול וההדרכה.

טיול בוייטנאם קמבודיה ולאוס

19 ימים של מיטב הנופים והטעמים שיש למדינות אלה להציע. האתרים ההיסטוריים של וייטנאם, השבטים המקומיים, ומפרץ הא לונג המרהיב. הנוף ההררי של לאוס, והעיר לואנג פראבנג המופלאה. וביקור במקדשי אנגקור שבקמבודיה...

דלתת המקונג – Mekong Delta

 

דלתות-המקונג

 

הדלתא של נהר המקונג הוא אזור בדרום וייטנאם שבו נהר המקונג העצום מתפצל למאות שלוחות לפני שהוא נשפך לים סין הדרומי. נהר המקונג, שמוצאו בטיבט, זורם לאורך מסלול של 4,500 ק”מ עד הגיעו לדלתא. במהלך מסלול ארוך זה הנהר אוסף עימו אדמת סחף פורייה, אשר שוקעת באזור הדלתא ויוצרת אזור פורה מאוד מבחינה חקלאית. מדובר באחד מאזורי הטבע היפים בעולם, כאשר הצבע הירוק של שדות האורז המדהימים והצבע הכחול של מי הנהר ושלוחותיו, עושים בו ערבוביה מרהיבה. אזור הדלתא משתרע מגבולות העיר הו צ’י מין סיטי (סייגון) לכיוון דרום מערב עד למפרץ תאילנד.

אזור דלתת המקונג מלא כאמור בשדות אורז אינסופיים ובשדות רבים של גידולי חקלאות נוספים. באזור מצויים כפרי איכרים ציוריים, כפרים הצפים על גבי הנהר, וכן שווקים ססגוניים שצפים אף הם. כדי להגיע לשווקים הצפים ניתן לשוט בתעלות השונות של נהר המקונג. הן הסוחרים והן הקונים מגיעים לשווקים כשהם שטים בסירות קטנות על גבי הנהר.

במקום נערכים סיורים מאורגנים, במסגרתם ניתן לבקר בכפרים הקטנים שבאזור הדלתא ולחזות בבני הכפר, החובשים לראשם את כובעי הקש המפורסמי  ועוסקים במלאכת גידול האורז בשדות וגידולים חקלאיים נוספים. ניתן גם לבקר בשווקים הצפים הססגוניים ובבתי חרושת מקומיים קטנים, המתמחים ביצור יצירות אמנות עממיות, אריחי קרמיקה וממתקים, וניתן כמובן לשוט בתעלות השונות של הנהר. העיר המרכזית של אזור דלתת המקונג היא העיר קאן טהו, והיא מהווה נקודת התחלה לסיורים באזור.

 

באזור הדלתא קיימות אטרקציות תיירותיות רבות. הרכבנו עבורכם רשימת של אתרי תיירות מרכזיים המצויים בסביבה:

השוק הצף של קאי ראנג – (Cai Rang Floating Market)

 

שוק קאי ראנג הוא אחד מהשווקים הצפים הגדולים והציוריים באזור הדלתא. איכרי האזור מגיעים לשוק בסירות כדי להציע את מרכולתם: ירקות, פירות ודגים. הדוכנים בשוק נמצאים על גבי סירות. הסיור בשוק נערך במסגרת של שייט בסירה, העוברת בין סירות המסחר השונות. השוק פועל מדי יום בין השעות 05:00 ל-11:00 ומרבית הסיורים באזור הדלתא, המשווקים בהו צ’י מין סיטי, כוללים ביקור בשוק זה.

 

זאו קוויט (Xeo Quyt)

ביער טרם (Tram Forest) השוכן באזור הדלתא, שכנה בימי מלחמת וייטנאם המפקדה של המפלגה הקומוניסטית האזורית. צבא דרום וייטנאם וצבא ארה”ב ניהלו מתקפות אוויריות ויבשתיות נגד המפקדה. הלוחמים הקומוניסטים שהסתתרו ביער הצליחו להסוות את עצמם ואף לנהל התקפות נגד על סייגון, ששימשה באותם ימים כעיר הבירה של דרום וייטנאם. האזור של זאו קוויט משמש כיום כמוזיאון ומאפשר למבקרים המסיירים בו לחזות במפקדה, באתרי המסתור וההסוואה ומנהרות שנחפרו, וללמוד על הקרבות העיקשים שהתנהלו במקום.

 

הו צ’י מין סיטי (סייגון)

הו צ’י מין סיטי, שנקראה בעבר סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם ונחשבת למרכז העסקי והפיננסי של המדינה. הו צ’י מין סיטי, צופנת בחובה היסטוריה פוליטית ותרבותית מרתקת בת מאות שנים. שנים של שלטון קולוניאלי צרפתי הותיר במקום מבנים ארכיטקטונים הדורים ושדרות רחבות ידיים הקיימים עד היום, המעניקים לעיר מראה צרפתי-קולוניאלי. הו צ’י מין סיטי היא אתר תיירות פופולארי הודות לתרבות המרתקת, הארכיטקטורה הצרפתית הקלאסית, גורדי השחקים הנוצצים והמקדשים הבודהיסטים בעלי המראה האוריינטלי האופייני. העיר שוקקת חיים, התנועה ברחובות ובכבישים צפופה וסואנת עקב ריבוי הרכבים, האופנועים, ורוכבי האופניים. העיר ניהנת מחיי לילה נוצצים במיוחד: בארים עדכניים, מסעדות יוקרה המציעות מאכלים מממיטב המטבח הצרפתי, הסיני, והמטבח הוייטנאמי המקומי ועוד.

 

מנהרות קו צ’י (Cu Chi Tunnels)

 

11

האתר מצוי במרחק של כ-35 ק”מ מחוץ להו צ’י מין סיטי. רשת של מנהרות תת קרקעיות באורך של 120 ק”מ, אשר נחפרו ע”י אנשי הויטקונג בזמן מלחמת וייטנאם. המנהרות שימשו כעמדות לחימה חבויות ומוגנות וכמחסני תחמושת ומזון, ואף הוקמו בהן מבני מגורים ובתי חולים. במקום מתקיימים סיורים מודרכים באנגלית. המבקרים באתר יכולים לזחול דרך מערכת המנהרות, פעילות המעבירה בצורה חזקה את האווירה המטלטלת של המקום.

 

מקדש קאו דאי (Cao Dai Temple)

 

9.1

מקדש קאו דאי משמש כמרכז הרוחני של בני דת הקודאיזם, דת המשלבת בתוכה יסודות רוחניים ופולחניים הלקוחים משלוש דתות: הבודהיזם, הקונפוציוניזם והנצרות. מסיבה זו דמויות מרכזיות בדתות אלה ובדתות נוספות זוכות לייצוג במקדש קאו דאי. המבקרים במקדש מורשים להיות נוכחים בתפילות ובטקסים הייחודיים המתקיימים במקום. מאות המאמינים המתפללים במקדש עוטים לגופם גלימות לבנות ארוכות.

לשאלות צרו עימנו קשר

דורון שלום תודה רבה על טיול בתפירה אישית לויטנאם וקמבודיה בתאריכים 30.4 עד 12.5 הטיול היה מעולה ונתן לנו אפשרות להנות מויטנאם וקמבודיה באופן מושלם סיכום כללי: שלב הכנת הטיול והכנות ראשוניות היה מאוד נוח ונתן תחושה טובה לאפן ניהול הטיול כלי רכב - כלי הרכב שימשו אותנו היו ברמה גבוהה תמיד נקי ועם מים , נהגים מעולים טיסות - לוח זמני הטיסות היה נוח ויעיל ואיפשר התנידות ללא לחץ (המלצה טיסת חזרה טיסת לילה ולא יום). מדריכים מקומיים הצוות שהיה איתנו סה"כ היה בסדר גמור גם מבחינת האנגלית וגם מבחינת היחס קשר עם החברה המקומית יצרו איתנו קשר מספר פעמים על מנת לראות שהכול תקין והיה בסדר גמור בתי המלון כל בתי המלון שנבחרו היו באיכות טובה ונתנו מענה של קרבה למרכז העיר , ניקיון , ארוחת בוקר טובה ואיכותית שמאפשרת להתחיל יום טיול טוב. תוכנית טיול כללית תוכנית טיול הינו דבר שקשה להתאים באופן כללי לכול מטייל סה"כ התוכנית כללה את כל הפנוניות של ויטנאם ומאפשרת למטייל להנות מהכול. קמבודיה - פנינה שאסור לפספס היה מאוד מוצלח גם כאן כדאי לבקר גם בשוק המקומי אנו הספקנו זאת ליפני הטיסה מאוד מומלץ. לגבי נושא הצילום - נושאי הצילום מגוונים ומשתנים מיעד ליעד ומדהימים אני יצאתי עם כל הציוד שכלל מצלמה ו 4 עדשות וטוב שכך כי הכול בה לידי שימוש רק צריך לקחת בחשבון טיול עם 16 קילו על הגב . תודה רבה על הכול נתראה בקרוב בתכנון לטיול הבא
נמרוד ויהודית הנגבי
רוצה להגיד תודה ליוניק ויאטנם בתוספת תודה מיוחדת לדורון שלווה אותנו בכל תהליך בניית הטיול וזרם איתנו בנועם ובסבלנות. טיילנו כ שלושה שבועות בוויטנאם ( מתוכם 4 ימי נופש בפוקוק) הטיול היה מתוקתק מבחינת לוחות זמנים, מלונות. המדריכים היו אדיבים למעט בעיות הבנה קלות. ממליצים בחום להעזר ביוניק ויאטנם לבניית הטיול. השרות אדיב ומקצועי
עינת לוין הכט
שילת
ברצוננו לציין ולשבח את מר מאיר שטרית על ארגון הטיול לווייטנאם משלב התכנון ועד להוצאתו לפועל, שהיה קשוב לכל שיגעונותינו ופחדינו על טיול בלתי נשכח. ולדורון על תכנון מסלול הטיול לפרטי פרטים ע"פ הצרכים, הרצונות והבקשות שלנו. פעם ראשונה שאנו מתכננים טיול דרך חב' מיי טריפ, היו חששות, לבטים ושאלות רבות כגון: האם הארגון יהיה מוצלח? האם יעמדו בהבטחות? ועוד. במפגש ההכרות ותיאום הציפיות עם מאיר ודורון במשרדי החברה ציינו שאנו שני זוגות שומרי מסורת ומבקשים לתכנן שבימי שישי עד שעה לפני כניסת שבת לחזור למלון ובימי שבת ללא טיולים והעברות -בזכות העובדה שזה היה טיול פרטי. עברנו על מסלול הטיול ביחד הוספנו אתרים שמעניינים אותנו ביצענו שינויים בתכנית וסגרנו את עסקה. מאיר היה זמין וקשוב לכל השאלות הבקשות ובעיות במהלך חמישה חודשים לפני הטיול, וגם בזמן שהותנו בחו"ל היה זמין ונתן מענה מהיר. הטיול התנהל ע"פ התוכנית, בכל יעד המדריך המתין עם שלט עם השמות שלנו. נהנינו מאוד מהטיול בווייטנאם מהתרבות מהאוטנטיות מהכפריים הציוריים מהאנשים הפשוטים וחמים שמוכנים לעזור, האנוי היא עיר סואנת ומיוחדת שילוב בין מודרניזציה למסורת ומפגש מיוחד עם כל האופנועים והשווקים הססגוניים, הלונג ביי הדובדבן שבקצפת היינו פעורי מעוצמת הטבע והנוף המדהים, הויאן אן מאוד מיוחדת שוק הלילה הנוף קסום, סאפה -מאורח החיים הפשוטים בכפרים המפגש עם השבטים והתלבושות הססגוניות, מהנופים היפים של הטרסות למרות שזו לא עונת האורז, בסייגון מההיסטוריה של מלחמת ווייטנאם ומנהרות הוייטקון. בקיצור היה טיול מהנה מאוד. אנו ממליצים בחום על חב' מיי טריפ ומאיר ולא מפסיקים לשבח ולהלל בפני כל חברנו. ושוב תודה למאיר שטרית על ארגון הטיול המדהים נהנו מאוד, בע"ה לטיולים נוספים.
רינה ראובן
.

דלתת המקונג
5 (100%) 4 votes