03-9799924
אמון הציבור info@unique-vietnam.co.il 03-9799924

טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה

הטיול המקיף לויאטנם וקמבודיה | 14 ימים | הדרכה בעברית
מגוון תאריכים | ההרשמה בעיצומה

טיולים פרטיים לויאטנם וקמבודיה

מבחר הטיולים הפרטיים הגדול ביותר לויאטנם, קמבודיה ולאוס.
טיולים מקצועיים בהתאמה אישית לזוגות, משפחות וקבוצות.

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה

טיולי תרבות איכותיים לויטנאם קמבודיה ולאוס.
הדרכה בעברית | קבוצות קטנות והומוגניות | חצי פנסיון.
ללא פשרות על איכות הטיול וההדרכה.

טיול בוייטנאם קמבודיה ולאוס

19 ימים של מיטב הנופים והטעמים שיש למדינות אלה להציע. האתרים ההיסטוריים של וייטנאם, השבטים המקומיים, ומפרץ הא לונג המרהיב. הנוף ההררי של לאוס, והעיר לואנג פראבנג המופלאה. וביקור במקדשי אנגקור שבקמבודיה...

דלתת המקונג – Mekong Delta

 

דלתות-המקונג

 

הדלתא של נהר המקונג הוא אזור בדרום וייטנאם שבו נהר המקונג העצום מתפצל למאות שלוחות לפני שהוא נשפך לים סין הדרומי. נהר המקונג, שמוצאו בטיבט, זורם לאורך מסלול של 4,500 ק”מ עד הגיעו לדלתא. במהלך מסלול ארוך זה הנהר אוסף עימו אדמת סחף פורייה, אשר שוקעת באזור הדלתא ויוצרת אזור פורה מאוד מבחינה חקלאית. מדובר באחד מאזורי הטבע היפים בעולם, כאשר הצבע הירוק של שדות האורז המדהימים והצבע הכחול של מי הנהר ושלוחותיו, עושים בו ערבוביה מרהיבה. אזור הדלתא משתרע מגבולות העיר הו צ’י מין סיטי (סייגון) לכיוון דרום מערב עד למפרץ תאילנד.

אזור דלתת המקונג מלא כאמור בשדות אורז אינסופיים ובשדות רבים של גידולי חקלאות נוספים. באזור מצויים כפרי איכרים ציוריים, כפרים הצפים על גבי הנהר, וכן שווקים ססגוניים שצפים אף הם. כדי להגיע לשווקים הצפים ניתן לשוט בתעלות השונות של נהר המקונג. הן הסוחרים והן הקונים מגיעים לשווקים כשהם שטים בסירות קטנות על גבי הנהר.

במקום נערכים סיורים מאורגנים, במסגרתם ניתן לבקר בכפרים הקטנים שבאזור הדלתא ולחזות בבני הכפר, החובשים לראשם את כובעי הקש המפורסמי  ועוסקים במלאכת גידול האורז בשדות וגידולים חקלאיים נוספים. ניתן גם לבקר בשווקים הצפים הססגוניים ובבתי חרושת מקומיים קטנים, המתמחים ביצור יצירות אמנות עממיות, אריחי קרמיקה וממתקים, וניתן כמובן לשוט בתעלות השונות של הנהר. העיר המרכזית של אזור דלתת המקונג היא העיר קאן טהו, והיא מהווה נקודת התחלה לסיורים באזור.

 

באזור הדלתא קיימות אטרקציות תיירותיות רבות. הרכבנו עבורכם רשימת של אתרי תיירות מרכזיים המצויים בסביבה:

השוק הצף של קאי ראנג – (Cai Rang Floating Market)

 

שוק קאי ראנג הוא אחד מהשווקים הצפים הגדולים והציוריים באזור הדלתא. איכרי האזור מגיעים לשוק בסירות כדי להציע את מרכולתם: ירקות, פירות ודגים. הדוכנים בשוק נמצאים על גבי סירות. הסיור בשוק נערך במסגרת של שייט בסירה, העוברת בין סירות המסחר השונות. השוק פועל מדי יום בין השעות 05:00 ל-11:00 ומרבית הסיורים באזור הדלתא, המשווקים בהו צ’י מין סיטי, כוללים ביקור בשוק זה.

 

זאו קוויט (Xeo Quyt)

ביער טרם (Tram Forest) השוכן באזור הדלתא, שכנה בימי מלחמת וייטנאם המפקדה של המפלגה הקומוניסטית האזורית. צבא דרום וייטנאם וצבא ארה”ב ניהלו מתקפות אוויריות ויבשתיות נגד המפקדה. הלוחמים הקומוניסטים שהסתתרו ביער הצליחו להסוות את עצמם ואף לנהל התקפות נגד על סייגון, ששימשה באותם ימים כעיר הבירה של דרום וייטנאם. האזור של זאו קוויט משמש כיום כמוזיאון ומאפשר למבקרים המסיירים בו לחזות במפקדה, באתרי המסתור וההסוואה ומנהרות שנחפרו, וללמוד על הקרבות העיקשים שהתנהלו במקום.

 

הו צ’י מין סיטי (סייגון)

הו צ’י מין סיטי, שנקראה בעבר סייגון, היא העיר הגדולה ביותר בוייטנאם ונחשבת למרכז העסקי והפיננסי של המדינה. הו צ’י מין סיטי, צופנת בחובה היסטוריה פוליטית ותרבותית מרתקת בת מאות שנים. שנים של שלטון קולוניאלי צרפתי הותיר במקום מבנים ארכיטקטונים הדורים ושדרות רחבות ידיים הקיימים עד היום, המעניקים לעיר מראה צרפתי-קולוניאלי. הו צ’י מין סיטי היא אתר תיירות פופולארי הודות לתרבות המרתקת, הארכיטקטורה הצרפתית הקלאסית, גורדי השחקים הנוצצים והמקדשים הבודהיסטים בעלי המראה האוריינטלי האופייני. העיר שוקקת חיים, התנועה ברחובות ובכבישים צפופה וסואנת עקב ריבוי הרכבים, האופנועים, ורוכבי האופניים. העיר ניהנת מחיי לילה נוצצים במיוחד: בארים עדכניים, מסעדות יוקרה המציעות מאכלים מממיטב המטבח הצרפתי, הסיני, והמטבח הוייטנאמי המקומי ועוד.

 

מנהרות קו צ’י (Cu Chi Tunnels)

 

11

האתר מצוי במרחק של כ-35 ק”מ מחוץ להו צ’י מין סיטי. רשת של מנהרות תת קרקעיות באורך של 120 ק”מ, אשר נחפרו ע”י אנשי הויטקונג בזמן מלחמת וייטנאם. המנהרות שימשו כעמדות לחימה חבויות ומוגנות וכמחסני תחמושת ומזון, ואף הוקמו בהן מבני מגורים ובתי חולים. במקום מתקיימים סיורים מודרכים באנגלית. המבקרים באתר יכולים לזחול דרך מערכת המנהרות, פעילות המעבירה בצורה חזקה את האווירה המטלטלת של המקום.

 

מקדש קאו דאי (Cao Dai Temple)

 

9.1

מקדש קאו דאי משמש כמרכז הרוחני של בני דת הקודאיזם, דת המשלבת בתוכה יסודות רוחניים ופולחניים הלקוחים משלוש דתות: הבודהיזם, הקונפוציוניזם והנצרות. מסיבה זו דמויות מרכזיות בדתות אלה ובדתות נוספות זוכות לייצוג במקדש קאו דאי. המבקרים במקדש מורשים להיות נוכחים בתפילות ובטקסים הייחודיים המתקיימים במקום. מאות המאמינים המתפללים במקדש עוטים לגופם גלימות לבנות ארוכות.

לשאלות צרו עימנו קשר

תודה על טיול ירח דבש מוצלח ומוקפד מאוד לויאטנם, קמבודיה ולאוס. במיוחד חשוב לי לציין את היחס האישי של דורון והצוות, המענה המקצועי ותשומת הלב לפרטים הקטנים ביותר שהפכו את הטיול שלנו לבלתי נשכח, כיאה לירח דבש.
אורית ורועי נעים
ראש העין
תודה לצוות החלומי של יוניק וייטנאם, ובראשם דורון וסיוון, שהיו שם בשבילנו משלב הפנטזיות של התכנון ועד ההוצאה לפועל של ירח הדבש המושלם שלנו בוייטנאם ופוקוק. הטיול היה בדיוק מה שחלמנו והשאיר לנו ללא ספק טעם של עוד.
ארז ולינוי דהרי
חיפה
תודה לסיוון וצוות יוניק ויאטנם על טיול משפחתי מדהים בויאטנם וקמבודיה. בתחילה חששנו לטייל עם ילדים, אך בתכנונה של סיוון, שדאגה לשלב לנו אטרקציות מתאימות ומקומות לינה מפנקים, נהננו מכל רגע והרווחנו חוויה משפחתית מגבשת.
יוסי ומיטל
רעננה

דלתת המקונג
5 (100%) 4 votes