03-9799924
אמון הציבור info@unique-vietnam.co.il 03-9799924

טיולים פרטיים לויאטנם וקמבודיה

מבחר הטיולים הפרטיים הגדול ביותר לויאטנם, קמבודיה ולאוס.
טיולים מקצועיים בהתאמה אישית לזוגות, משפחות וקבוצות.

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה

טיולי תרבות איכותיים לויטנאם קמבודיה ולאוס.
הדרכה בעברית | קבוצות קטנות והומוגניות | חצי פנסיון.
ללא פשרות על איכות הטיול וההדרכה.

האנוי

האנוי, עיר הבירה של וייטנאם, שוכנת על הגדה המערבית של הנהר האדום. העיר שהוקמה בשנת 1010 היא השניה בגודלה בוייטנאם והיא מונה כ- 7.5 מיליון תושבים. בטרם איחוד צפון ודרום וייטנאם, שימשה האנוי כבירת צפון וייטנאם בין השנים 1954 ו-1976.

האנוי צופנת בחובה היסטוריה ארוכה וסוערת של למעלה מאלף שנה. העיר, שידעה שנים רבות של כיבוש והשפעות זרות, משמרת בבנייניה וברחובותיה השפעות בולטות של הארכיטקטורה הצרפתית הקולוניאלית, לצד סגנון בניה האופייני לארכיטקטורה של סין ודרום מזרח אסיה. השילוב הזה של מזרח ומערב ושל בניינים עתיקים לצד בניה מודרנית מואצת, הם שמעניקים לעיר את אופיה הייחודי ומראה המסקרן.

הרכבנו עבורכם רשימה של מיטב האטרקציות התיירותיות שיש לעיר  הססגונית, הסואנת ושוקקת החיים הזו להציע.

 

אטרקציות תיירותיות מרכזיות בהאנוי:

 

פגודת העמוד הבודד (One Pillar Pagoda)

 

פגודה יפיפיה הממוקמת במרכז האנוי. הפגודה נבנתה בצורת פרח הלוטוס, והעמוד הבודד עליו ניצבת הפגודה מסמל את גבעול הפרח. פגודת העמוד הבודד היא מקדש בודהיסטי, אשר  ביחד עם מקדש הבשמים נחשב לאחד משני הסמלים הדתיים הבולטים ביותר בוייטנאם.

הפגודה נבנתה על ידי קיסר חשוך ילדים, אשר ראה בחלומו את אלת הרחמים מוסרת לידיו ילד, בעודה יושבת על גבי פרח לוטוס. הקיסר נישא כעבור זמן אישה והיא אכן ילדה לו בן. כדי להנציח את המקרה המופלא, הקיסר בנה פגודה שצורתה צורת לוטוס – זכר לפרח עליו ישבה האלה. הפגודה נבנתה בשנת 1049, אולם צבא צרפת הרס אותה בשנת 1954, בתום מלחמת הודו-סין הראשונה. הפגודה נבנתה מחדש שנים לאחר מכן. הכניסה למקדש חופשית.

 

הארמון הנשיאותי

 

הארמון-הנשיאותי

הארמון הנשיאותי המהודר נבנה בסגנון צרפתי קולוניאלי טיפוסי. הארמון הוקם בין השנים 1900-1906 על-ידי השלטון הצרפתי הקולוניאלי ושימש את המושל הכללי הצרפתי של הודו-סין. עם תום הכיבוש הצרפתי סירב מנהיג וייטנאם דאז, הו צ’י מין, להתגורר בארמון, וכך נהגו גם מנהיגים נוספים אחריו. המבנה משמש בעיקר לאירוח ראשי מדינה זרים ואורחים בכירים.

מאוזוליאום הו צ’י מין (Ho Chi Minh Mausoleum) וביתו של הו צ’י מין

 

Ho-Chi-Minh-Mausoleum

במאוזוליאום המרשים, השוכן במרכז האנוי,  נמצאת גופתו החנוטה של אבי האומה הוייטנאמית המאוחדת. הגופה מוצגת לראווה לקהל ומהווה מוקד עליה לרגל להמוני וייטנאמים הפוקדים את המקום מדי יום. המואוזוליאום פתוח כל השבוע מלבד בימים שני ושישי.

הכניסה אפשרית עד לשעה 11:00 בבוקר. הכניסה חופשית ויש להקפיד על לבוש הולם (חולצה ומכנסיים ארוכים). אין להכניס למקום מצלמות, תיקים וכובעים. בסמוך למאוזוליאום נמצא ביתו של הו צ’י מין, המוקף בגן בוטני נאה.

אגם הואן קיאם (Hoan Kiem)

 

Hoan-Kiem

אגם הואן קיאם שוכן במרכז העיר העתיקה של האנוי ונחשב לאחד האתרים היפים בעיר. פירוש שמו הוא “האגם של החרב אשר הושבה”. האגדה מספרת על קיסר ששט בסירה באגם והופתע על-ידי צב ענק, שזינק באחת ממיימי האגם. הצב חטף מהקיסר את חרבו, אותה קיבל בעבר מאחד האלים, וצלל חזרה אל המים. לאחר שכל המאמצים לאתר את הצב לא צלחו, הבין הקיסר כי האל בחר להחזיר לידיו את החרב. הקיסר בחר לשנות את שם האגם, כזכר לאירוע פלאי זה.

סביב לאגם נאספים מדי בוקר עשרות רבות של תושבים מקומיים, המקיימים במקום פעילויות ספורט ובילוי שונות כדוגמת ריצה, יוגה, משחק בכדור נוצה, ריקודים ועוד.

 

תיאטרון בובות המים (Thang Long Water Puppet Theater)

 

Thang-Long-Water

באגם הואן קיאם מתקיימים מופעים מרהיבים של תיאטרון בובות המים של האנוי. התיאטרון משמר אומנות עממית מסורתית שהיתה נהוגה בוייטנאם במשך שנים רבות. התיאטרון מציג לצופים אגדות וסיפורים הלקוחים מההיסטוריה של וייטנאם. האמנים שמפעילים את הבובות ניצבים מאחורי מסך ומושכים במקלות במבוק קטנים המחוברים לבובות. הבובות עצמן מוצגות לקהל כאשר הן ניצבות מעל לבריכת מים.

 

מקדש נגוק סון (Ngoc Son)

 

מקדש-נגוק-סון

מקדש נגוק סון היפה, שהוקם במאה ה-18, שוכן על אי באזור הצפוני של אגם הואן קיאם. פירוש שמו של המקדש הוא הר האיזמרגד והגישה אליו נעשית באמצעות גשר אדום הנקרא טהה לאק. האווירה במקדש שקטה ושלווה ומבקרים רבים נהנים מהמפלט שהוא מעניק משאון העיר השוקקת.

 

העיר העתיקה של האנוי

 

העיר-העתיקה-האנוי

העיר העתיקה של האנוי היא אחד ממוקדי התיירות הבולטים בעיר. בעיר העתיקה בולטים שלושה סגנונות ארכיטקטונים: סגנון הבניה המסורתי האופייני למזרח הרחוק, בניה מזרחית חדשה וארכיטקטורה קולוניאלית צרפתית, הדומה לזו הקיימת בערים גדולות בצרפת, ומהווה שריד לשלטון הצרפתי הקולוניאליסטי בוייטנאם.

הרחובות הצפופים והסמטאות הקטנות מתאפיינים בתנועה סואנת של רכבים, אופנועים ואופניים, ובהמולה  שוקקת של תושבים ותיירים. באזור מצויים שווקים ססגוניים, בתי עסק מקומיים, דוכני מזון רבים ואזורי מגורים. ההמולה, הצפיפות, הקולות, הריחות והטעמים מהווים ביחד את מרקם החיים הייחודי של העיר האנוי.

 

מקדש הספרות

 

מקדש-הספרות

מקדש הספרות הוא קומפלקס מרהיב של מקדשים השוכן במרכז האנוי. המקדש נבנה במאה ה-11 ושימש במקור כמרכז למידה המוקדש לתורתו של הוגה הדעות הסיני קונפיציוס. המקום שימש כאוניברסיטה הראשונה בוייטנאם. במהלך אלף השנים שחלפו מאז הקמתו נוספו למקדש מבנים רבים נוספים, וכעת כולל המקום מקדשים בעלי מראות ייחודיים וגן יפיפה.

 

מוזיאונים

מוזיאונים – בהאנוי מוזיאונים רבים המוקדשים לנושאים שונים, ואם יש לכם זמן פנוי ועניין במוצגים הקשורים לנושא, זוהי הזדמנות מצוינת ללמוד. מלבד מוזיאון הו צ’י מין, תמצאו גם את מוזיאון הנשים (Bao Tang Phu Nu), מוזיאון הכלא הואה לו (Hoa Lo), המוזיאון להיסטוריה (Bao Tang Lich Su), מוזיאון הצבא (Bao Tang Quan Doi) ועוד מוזיאונים רבים להיסטוריה, אומנות, צבא ותרבות. שימו לב שהמוזיאונים בדרך כלל סגורים בימי שני.

לשאלות צרו עמנו קשר

תודה לכם על טיול מופלא ומלא חוויות בווייטנאם וקמבודיה. היה תענו בזכות מסלול מעולה, מדריך מדהים וקבוצה נדירה
טיול מופלא לווייטנאם וקמבודיה
קשה לסכם בכמה משפטים את החוויה שחווינו יחדיו בשבועיים האחרונים. הכרנו מדריך בחסד עליון שדאג לכל מחסור בניסיון לעשות הכי טוב לכולם. חווינו טיול עם תחושה של משפחה אחת גדולה ואב שדאג לקבוצה של 24 מטיילים שבקושי הכירו אחד את השני, אך באו עם חיוך, חום ותחושה של קבוצה מלוכדת. חווינו נופים,תרבויות שונות ומשונות, ריחות, מאכלים ואף מסאג'ים מפנקים, חווינו קניות, ויכוחים וחיבורים, חווינו צחוקים והכי חשוב חווינו את עצמנו מאוחדים יחדיו. ולך עדיאל היקר אומר באופן קולקטיבי תודה על הכל.
תודה לעדיאל וליוניק ויאטנם על חוויה בלתי נשכחת
חזרנו מטיול בן שבועיים לויאטנם ורוצים להודות לחברת יוניק ויאטנם ובמיוחד למאיר על טיול מדהים. הטיול היה מתוקתק ויעיל, הכל זרם בצורה מאורגנת להפליא. הגענו למקומות קסומים בעזרת מדריכים מקצועיים ונחמדים כל כך. לאורך כל הטיול היינו בתחושת ביטחון שיש מי שדואג לנו. תודה על החוויה ממליצה בחום רב!!!!
תמי לוסקי
.

4.7/5 - (15 votes)