03-9799924
אמון הציבור info@unique-vietnam.co.il 03-9799924

טיול מאורגן לוייטנאם וקמבודיה

הטיול המקיף לויאטנם וקמבודיה | 14 ימים | הדרכה בעברית
מגוון תאריכים | ההרשמה בעיצומה

טיולים פרטיים לויאטנם וקמבודיה

מבחר הטיולים הפרטיים הגדול ביותר לויאטנם, קמבודיה ולאוס.
טיולים מקצועיים בהתאמה אישית לזוגות, משפחות וקבוצות.

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה

טיולי תרבות איכותיים לויטנאם קמבודיה ולאוס.
הדרכה בעברית | קבוצות קטנות והומוגניות | חצי פנסיון.
ללא פשרות על איכות הטיול וההדרכה.

טיול בוייטנאם קמבודיה ולאוס

19 ימים של מיטב הנופים והטעמים שיש למדינות אלה להציע. האתרים ההיסטוריים של וייטנאם, השבטים המקומיים, ומפרץ הא לונג המרהיב. הנוף ההררי של לאוס, והעיר לואנג פראבנג המופלאה. וביקור במקדשי אנגקור שבקמבודיה...

מקדשי אנגקור בקמבודיה – Temples of Angkor

גולת הכותרת של הביקור בקמבודיה היא ביקור במקדשי אנגקור המרהיבים. המקדשים שוכנים ליד העיר סיאם ריפ (Siem Reap), שבמערב קמבודיה.  מדובר בקומפלקס מעורר השתאות של מונומנטים דתיים עתיקים, שאין שני להם בכל יבשת אסיה. המקדשים הוקמו בתקופה שבין המאה ה-9 למאה ה-14 לספירה, על ידי בני תרבות החמר (The Khmers), שהייתה אחת מהתרבויות המרכזיות והמובילות באזור זה באותם ימים. בשנת 1991 הוכרז קומפלקס המקדשים של אנגקור כאתר מורשת עולמית של אונסק”ו.

הארכיטקטורה של מקדשי אנגקור מרהיבה ממש. מדובר במקדשים עצומים בגודלם, הכוללים מגדלים נישאים, פסלים מרשימים, דמויות מגולפות ופיתוחים עדינים ומפורטים באבן. מדובר בשרידי מבני הדת אשר מקורם מעיר מרכזית של בני החמר. המקדשים היוו מעין ייצוג סמלי להר מרו, הר מיתולוגי שהיווה את משכנו של אלוהי דת ההינדו.

Buddhist monks near Angkor Wat temples in Cambodia

התאילנדים בזזו את המקדשים של אנגקור במאה ה-15, והחל מתקופה זו חלה הדרדרות במצבם. הג’ונגל הפראי המקיף את המקדשים כיסה בצמחייתו על השרידים, עד שהם נעלמו מעין ונשכחו מהתודעה במשך מאות שנים. נזירים בודהיסטים שטיילו באזור פגשו בשרידים המרהיבים, וסיפרו עליהם בהשתוממות במשך שנים רבות. סיפורים אלה, וכן סיפורים מפי מטיילים מאירופה, בעיקר מפורטוגל, הגיעו לחוקרי עתיקות לאורך השנים. לבסוף היה זה החוקר הצרפתי אנרי מוהוט, שהצליח לחשוף את דבר הימצאם של מקדשי אנגקור בשנת 1860. בשנת 1908 החל מיזם לשיקום ההריסות במימון ממשלת צרפת.

כיום מצויים באנגקור למעלה מ-100 מקדשים. להלן רשימה של היפים והחשובים שבהם:

 

מקדש אנגקור ואט (Angkor Wat)

Angkor Wat

המקדש המלכותי של אנגקור ואט הוא האטרקציה המרכזית של המתחם. המקדש, שהוא הגדול ביותר מבין מקדשי המתחם, הוקם במאה ה-12 ומהווה את פסגת היצירה של האדריכלות החמרית, במידותיו העצומות, בסימטריה המופלאה שלו, בחלוקה המדוקדקת בין שטחיו ובאלמנטים העיצוביים השונים שלו.

למקדש חמישה מגדלים הבנויים בצורת הניצן של פרח הלוטוס. על קירות המקדש תבליטי ענק מפורטים – מלאכת מחשבת של ליטוש ועידון. המקדש נבנה על ידי המלך סורייאוואראם השני, והוא מוקדש לאל ההינדי וישו. המקדש נחשב לסמל לאומי בקמבודיה, ואף מתנוסס על דגל המדינה.

מקדש באיון (Bayon)

מקדש באיון, שנבנה בסוף המאה התשיעית לספירה, הוא המקדש השני בחשיבותו במתחם. מהמקדש מתנשאים 54 מגדלים המקושטים בכ-200 פנים בודהיסטיות צוחקות. למבקרים במקדש נכונה חוויה יוצאת דופן: בכל אשר יפנו ילוו אותם עיניו של האל בודהה וחיוכיו הקורנים.

מקדש באנטי סרי (Banteay Srey)

מקדש באנטי סרי, מהמאה ה-10 לספירה, הוא מקדש קטן יחסית, אך הוא התפרסם בשל הפסלים הרבים שבו ותבליטי האבן המרהיבים שלו, המוקדשים לאל שיווה. המקדש נבנה  מאבן חול אדומה, עובדה המדגישה עוד יותר את יופיין של יצירות האומנות שבו.

מקדש בנטאי סאמרה (Banteay Samre)

מקדש בנטאי סאמרה הוא מקדש הינדי שנבנה במאה ה-12. המקדש בנוי בסגנון של מקדש אנגקור ואט, ונקרא על שמם של בני עם הסאמרה (Samré), ילידי האזור.

מקדש טא פרום (Ta Prohm)

Roots cover the ruin walls of Ta Prohm Temple, Angkor Historical Park, UNESCO World Heritage, Cambodia.

נבנה בשנת 1186 על ידי המלך ג’איאוָארמאן השביעי. זהו מנזר ואוניברסיטה בודהיסטית. המקדש נבנה לכבוד משפחתו של המלך, ואימו מונצחת בפסל הראשי במקדש, המציין את התגלמות החכמה. המקדש שטוח ולא מדורג כמו מקדשים אחרים. במתחם חמש חומות מלבניות, אשר מקיפות מתחם מרכזי גדול; החומה החיצונית מקיפה שטח של 650,000 מטרים רבועים, שבעבר שכנה בו עיר גדולה למדי.

לשאלות צרו עימנו קשר

דורון שלום תודה רבה על טיול בתפירה אישית לויטנאם וקמבודיה בתאריכים 30.4 עד 12.5 הטיול היה מעולה ונתן לנו אפשרות להנות מויטנאם וקמבודיה באופן מושלם סיכום כללי: שלב הכנת הטיול והכנות ראשוניות היה מאוד נוח ונתן תחושה טובה לאפן ניהול הטיול כלי רכב - כלי הרכב שימשו אותנו היו ברמה גבוהה תמיד נקי ועם מים , נהגים מעולים טיסות - לוח זמני הטיסות היה נוח ויעיל ואיפשר התנידות ללא לחץ (המלצה טיסת חזרה טיסת לילה ולא יום). מדריכים מקומיים הצוות שהיה איתנו סה"כ היה בסדר גמור גם מבחינת האנגלית וגם מבחינת היחס קשר עם החברה המקומית יצרו איתנו קשר מספר פעמים על מנת לראות שהכול תקין והיה בסדר גמור בתי המלון כל בתי המלון שנבחרו היו באיכות טובה ונתנו מענה של קרבה למרכז העיר , ניקיון , ארוחת בוקר טובה ואיכותית שמאפשרת להתחיל יום טיול טוב. תוכנית טיול כללית תוכנית טיול הינו דבר שקשה להתאים באופן כללי לכול מטייל סה"כ התוכנית כללה את כל הפנוניות של ויטנאם ומאפשרת למטייל להנות מהכול. קמבודיה - פנינה שאסור לפספס היה מאוד מוצלח גם כאן כדאי לבקר גם בשוק המקומי אנו הספקנו זאת ליפני הטיסה מאוד מומלץ. לגבי נושא הצילום - נושאי הצילום מגוונים ומשתנים מיעד ליעד ומדהימים אני יצאתי עם כל הציוד שכלל מצלמה ו 4 עדשות וטוב שכך כי הכול בה לידי שימוש רק צריך לקחת בחשבון טיול עם 16 קילו על הגב . תודה רבה על הכול נתראה בקרוב בתכנון לטיול הבא
נמרוד ויהודית הנגבי
רוצה להגיד תודה ליוניק ויאטנם בתוספת תודה מיוחדת לדורון שלווה אותנו בכל תהליך בניית הטיול וזרם איתנו בנועם ובסבלנות. טיילנו כ שלושה שבועות בוויטנאם ( מתוכם 4 ימי נופש בפוקוק) הטיול היה מתוקתק מבחינת לוחות זמנים, מלונות. המדריכים היו אדיבים למעט בעיות הבנה קלות. ממליצים בחום להעזר ביוניק ויאטנם לבניית הטיול. השרות אדיב ומקצועי
עינת לוין הכט
שילת
ברצוננו לציין ולשבח את מר מאיר שטרית על ארגון הטיול לווייטנאם משלב התכנון ועד להוצאתו לפועל, שהיה קשוב לכל שיגעונותינו ופחדינו על טיול בלתי נשכח. ולדורון על תכנון מסלול הטיול לפרטי פרטים ע"פ הצרכים, הרצונות והבקשות שלנו. פעם ראשונה שאנו מתכננים טיול דרך חב' מיי טריפ, היו חששות, לבטים ושאלות רבות כגון: האם הארגון יהיה מוצלח? האם יעמדו בהבטחות? ועוד. במפגש ההכרות ותיאום הציפיות עם מאיר ודורון במשרדי החברה ציינו שאנו שני זוגות שומרי מסורת ומבקשים לתכנן שבימי שישי עד שעה לפני כניסת שבת לחזור למלון ובימי שבת ללא טיולים והעברות -בזכות העובדה שזה היה טיול פרטי. עברנו על מסלול הטיול ביחד הוספנו אתרים שמעניינים אותנו ביצענו שינויים בתכנית וסגרנו את עסקה. מאיר היה זמין וקשוב לכל השאלות הבקשות ובעיות במהלך חמישה חודשים לפני הטיול, וגם בזמן שהותנו בחו"ל היה זמין ונתן מענה מהיר. הטיול התנהל ע"פ התוכנית, בכל יעד המדריך המתין עם שלט עם השמות שלנו. נהנינו מאוד מהטיול בווייטנאם מהתרבות מהאוטנטיות מהכפריים הציוריים מהאנשים הפשוטים וחמים שמוכנים לעזור, האנוי היא עיר סואנת ומיוחדת שילוב בין מודרניזציה למסורת ומפגש מיוחד עם כל האופנועים והשווקים הססגוניים, הלונג ביי הדובדבן שבקצפת היינו פעורי מעוצמת הטבע והנוף המדהים, הויאן אן מאוד מיוחדת שוק הלילה הנוף קסום, סאפה -מאורח החיים הפשוטים בכפרים המפגש עם השבטים והתלבושות הססגוניות, מהנופים היפים של הטרסות למרות שזו לא עונת האורז, בסייגון מההיסטוריה של מלחמת ווייטנאם ומנהרות הוייטקון. בקיצור היה טיול מהנה מאוד. אנו ממליצים בחום על חב' מיי טריפ ומאיר ולא מפסיקים לשבח ולהלל בפני כל חברנו. ושוב תודה למאיר שטרית על ארגון הטיול המדהים נהנו מאוד, בע"ה לטיולים נוספים.
רינה ראובן
.

מקדשי אנגקור בקמבודיה – Temples of Angkor
5 (100%) 5 votes