03-9799924
אמון הציבור info@unique-vietnam.co.il 03-9799924

טיולים פרטיים לויאטנם וקמבודיה

מבחר הטיולים הפרטיים הגדול ביותר לויאטנם, קמבודיה ולאוס.
טיולים מקצועיים בהתאמה אישית לזוגות, משפחות וקבוצות.

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה

טיולי תרבות איכותיים לויטנאם קמבודיה ולאוס.
הדרכה בעברית | קבוצות קטנות והומוגניות | חצי פנסיון.
ללא פשרות על איכות הטיול וההדרכה.

אזור סאפה

 

העיירה ההררית סאפה שוכנת בצפון מערב וייטנאם, על רכס הרי הואנג ליאן סון (Hoang Lien Son), בסמוך לגבול וייטנאם-סין. סאפה מוקפת בשדות אורז ירוקים ובכפרים קטנים וציוריים, בהם מתגוררים שבטים וקבוצות אתניות שונות, המשמרות מנהגים ותרבויות מרתקות. אחד מההרים הסובבים את סאפה הוא הר פנסיפאן הענק (Fansipan Mountain), ההר הכי גבוה בוייטנאם ובדרום מזרח אסיה כולה, המתנשא לגובה של 3,140 מטרים.

סאפה הפכה בהדרגה למרכז תיירות מרכזי בצפון וייטנאם. היא מהווה נקודת מוצא טובה לטיולים רגליים בהרי הואנג ליאן סון וסביבתם ונקודת מוצא לטראקים על הר פנסיפאן. מטיילים רבים נהנים לסייר בשדות האורז הפסטורליים, לבקר בכפרים הקטנים וללמוד על אורחות החיים המעניינים של שבטי האזור. מקובל להתארח בתשלום בבתים מקומיים ואף ללון בהם. בעיירות ובכפרי הסביבה מתקיימים שווקים מקומיים שוקקים, המהווים אף הם מוקד משיכה לתיירים בשל ססגוניותם והאווירה האותנטית שלהם.

 

 

סאפה עצמה היא עיירה יפה מאוד, ששווה להקדיש לה סיור קצר. העיירה הוקמה בימי השלטון הצרפתי הקולונאיליסטי בוויטנאם, כך שהארכיטקטורה הצרפתית וההשפעות הצרפתיות ניכרות בה בכל פינה.

 

הרכבנו עבורכם רשימה של האטרקציות התיירותיות המרכזיות שיש לאזור סאפה להציא לכם.

 

אטרקציות תיירותיות מרכזיות באזור סאפה

טראק על הר פנסיפאן (Fansipan Mountain)

 

הר פנסיפאן הוא הר יפיפה, והמסלולים המובילים לפסגת הפנסיפאן רצופים בנופים מרהיבים. ניתן לטפס לפסגת ההר בשלושה מסלולים שונים: מסלול מאומץ בן יום אחד או מסלול בן יומיים, שהטיפוס בהם הוא בדרגת קושי בינונית ומעלה ומסלול בן שלושה ימים, שהמאמץ בו אינו רב. האקלים על ההר קריר ויש להצטייד בבגדים חמים. הטיפוס על הר הפנסיפאן אפשרי בכל חודשי השנה ומצריך ציוד המתאים לתנאי השטח. החודשים המועדפים לטיפוס הם אוקטובר-נובמבר ומרץ-אפריל. ניתן לתאם את הטיפוס באמצעות חברות התיירות השונות.

 

אירוח ולינה בכפרי הסביבה

 

הכפרים הקטנים והציוריים השוכנים באזור סאפה מציעים למטייל הצצה נדירה לאורח החיים הכפרי והצנוע של השבטים וקבוצות אתניות שונות המתגוררות באזור. בני המקום משמרים מנהגים ומסורות עתיקות ודומה כי בכפרים אלה הזמן עמד מלכת. בני השבטים עוטים על גופם בגדים וגלימות מסורתיות בצבעים עזים. הם מתפרנסים מדייג ומחקלאות בשיטות מסורתיות, כאשר הגידולים העיקריים הם אורז ותירס. הבתים המקומיים עשויים מעץ ומבמבוק. סיור בכפרים אלה, הליכה בינות לשדות האורז והתירס, היכרות אישית עם התושבים, אירוח אצל משפחות מקומיות, ארוחות משותפות ולינה בבתים – כל אלה יספקו למטייל חוויה יוצאת דופן והבנה מסויימת באשר לצורת החיים הכפרית האופיינית לאזור.

 

הכפר קאט קאט (Cat Cat)

הכפר קאט קאט מצוי במרחק הליכה של שעה אחת מסאפה, והדרך המובילה אליו יפה מאוד. הכפר מוצף בתיירים המבקשים לחוות את מנהגיהם של השבטים המקומיים. המבקרים טועמים מהמאכלים המקומיים האותנטיים, כדוגמת מאכלי אורז ועופות צלויים בסגנון מקומי. הם צופים בצורת החיים הפשוטה, הכולל שאיבת מים, חטיבת עצים, גידול חיות כחלק ממשק הבית ועוד ועוד. התיירים זוכים גם לצפות בריקודים מסורתיים עתיקים האופיינים לתושבי המקום. האווירה בכפר קאט תיירותית וממוסחרת בהשוואה לכפרים הקטנים הפזורים באזור, השומרים על מידה רבה יותר של אותנטיות על אף זרם המבקרים הגדול להם הם נחשפים.

 

ביקור בשוק של בק הא (Bac Ha Market)

 

השוק הססגוני והשוקק של בק הא, הפעיל בימי ראשון בלבד, נמצא במרחק של כ-80 ק”מ (כשעתיים וחצי נסיעה במכונית) מסאפה והדרך אליו יפה ומפותלת. בני השבטים המקומיים, שבט ההמונג (hmung), שבט הקין ( Cain)  ושבט הדאו (Dow), פוקדים את השוק כאשר הם לבושים בתלבושות מסורתיות ססגוניות המושכות את תשומת ליבם של התיירים. בני השבטים, המתגוררים בהרים, מוכרים בשוק את מרכולתם: ירקות, פירות, בשר, כלי בית, אומנות עממית מקומית ועוד. המפגש עם השבטים המקומיים מציג בפני המטייל צורות חיים פשוטות וצנועות, האופייניות לתקופות מוקדמות יותר, ונשתמרו באופן יוצא דופן באזור גיאוגרפי זה. בימי השבוע שבהם השוק של בק הא סגור, ניתן לבקר בשווקים אחרים בכפרים ובעיירות האזור, כדוגמת השוק של סאפה, שלהם אופי דומה. בכל יום יש לברר איזה שוק פתוח באותו היום.

 

מפל הכסף (Silver Waterfall)

 

מפל הכסף, השוכן במרחק כ-15 ק”מ מסאפה, נחשב לאחד המפלים היפים ביותר בוייטנאם. מי המפל הלבנים נשפכים אל הנחל מגובה של למעלה מ-100 מטרים. למי שמשקיף על המפל ממרומי הר האם רונג (Ham Rong Mountain)  מחכה התגלות מפתיעה: המים, הניתכים מטה בעוצמה רבה, נראים לפתע בצבע כסף. ניתן להגיע אל מפל הכסף בנסיעה של כחצי שעה באוטובוס או באופנוע, אבל הכי מומלץ לעשות את הדרך ברגל. הנוף הנשקף לאורך הדרך יפה במיוחד, רצוף ביער אורנים ומטעי פרי אקזוטיים הפרושים על פני ההרים הירוקים המקיפים את האזור.

 

מעבר גן העדן ( Heaven’s Gate, Tram Ton Pass)

מעבר גן העדן נמצא במרחק של כ-18 ק”מ מצפון לעיר סאפא ובמרחק של כ-4 ק”מ ממפל הכסף. הדרך המובילה אליו מפותלת מאוד וממוקמת במרכז הרי הואנג ליאן סון. הנוף הנשקף מ”מעבר גן העדן” מרהיב ממש. ניתן להשקיף על העמק הגדול הנפרש למטה, על שדות אורז ירוקים אינסופיים ועל הדרך היפה המחברת בין לאי צ’או לסאפה.

לשאלות צרו עמנו קשר

תודה לכם על טיול מופלא ומלא חוויות בווייטנאם וקמבודיה. היה תענו בזכות מסלול מעולה, מדריך מדהים וקבוצה נדירה
טיול מופלא לווייטנאם וקמבודיה
קשה לסכם בכמה משפטים את החוויה שחווינו יחדיו בשבועיים האחרונים. הכרנו מדריך בחסד עליון שדאג לכל מחסור בניסיון לעשות הכי טוב לכולם. חווינו טיול עם תחושה של משפחה אחת גדולה ואב שדאג לקבוצה של 24 מטיילים שבקושי הכירו אחד את השני, אך באו עם חיוך, חום ותחושה של קבוצה מלוכדת. חווינו נופים,תרבויות שונות ומשונות, ריחות, מאכלים ואף מסאג'ים מפנקים, חווינו קניות, ויכוחים וחיבורים, חווינו צחוקים והכי חשוב חווינו את עצמנו מאוחדים יחדיו. ולך עדיאל היקר אומר באופן קולקטיבי תודה על הכל.
תודה לעדיאל וליוניק ויאטנם על חוויה בלתי נשכחת
חזרנו מטיול בן שבועיים לויאטנם ורוצים להודות לחברת יוניק ויאטנם ובמיוחד למאיר על טיול מדהים. הטיול היה מתוקתק ויעיל, הכל זרם בצורה מאורגנת להפליא. הגענו למקומות קסומים בעזרת מדריכים מקצועיים ונחמדים כל כך. לאורך כל הטיול היינו בתחושת ביטחון שיש מי שדואג לנו. תודה על החוויה ממליצה בחום רב!!!!
תמי לוסקי
.

5/5 - (22 votes)