03-9799924
אמון הציבור info@unique-vietnam.co.il 03-9799924

טיולים פרטיים לויאטנם וקמבודיה

מבחר הטיולים הפרטיים הגדול ביותר לויאטנם, קמבודיה ולאוס.
טיולים מקצועיים בהתאמה אישית לזוגות, משפחות וקבוצות.

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה

טיולי תרבות איכותיים לויטנאם קמבודיה ולאוס.
הדרכה בעברית | קבוצות קטנות והומוגניות | חצי פנסיון.
ללא פשרות על איכות הטיול וההדרכה.

פסטיבלים בווייטנאם

מלבד נופים יפיפיים, שבטים מרתקים ואתרים עתיקים, וייטנאם מציעה למבקרים בה שלל תהלוכות ופסטיבלים ססגוניים המתקיימים ברחבי המדינה. לפניכם סקירה על חלק קטן ומיוחד מהם.

לוח השנה הווייטנאמי

לוח השנה הווייטנאמי הוא על פי הירח, כמו לוח השנה העברי, כאשר ראש השנה נחגג ביום הראשון של האביב, שיוצא באזור חודשים ינואר ופברואר. תאריכי החגים נקבעים על פי לוח השנה הווייטנאמי, וכידוע, לוח שנה הנקבע על פי מולד הירח זקוק לעדכונים על מנת להישאר מסונכרן עם מחזור השנה של השמש. לכן התאריכים המקבילים בלוח השנה הלועזי משתנים משנה לשנה. הווייטנאמים נוהגים לציין כל מולד ירח ומילואו בהצבת מזבחים קטנים בפתחי הבתים, הנחת פרחים ומזון על המזבחים, הקטרת קטורות, שריפת כסף עבור רוחות המתים, והימנעות מאכילת בשר על מנת להיטהר.

פסטיבל טט – Tet Festival או Tet Nguyen Dan
חג זה מציין את תחילתה של שנת הירח החדשה, המקבילה כמעט במדויק ללוח השנה הלועזי. פירוש המילה “טט” הוא ראשון.  ראש השנה הווייטנאמי חל בסוף ינואר, ובמשך שבעת ימיו התושבים המקומיים לובשים בגדים מסורתיים ומקריבים דגים לנשמתה של האלה טאו קואן המזמינה נשמה חדשה לביתם. האלה עוזבת את מטבחם של בני הבית, ועולה למרומים לדווח על מעשיהם במהלך השנה, לכן הם מנסים לפתותה במיני מטעמים, חלקם אף דביקים במיוחד על מנת “להדביק” את שפתיה בדברה עליהם. חג הטט נחשב לקדוש ביותר מכל החגים המסורתיים בקרב המקומיים, ותוכלו להיזכר בפסח כשתראו אותם עמלים במרץ רב על ניקיונות יסודיים ושיפוצים פנימיים של בתיהם לקראת החג.

פסטיבל אלפי הפנסים בהוי אן

בכל ליל ירח מלא מתקיים בעיר הציורית הוי אן פסטיבל ססגוני ומרשים במיוחד – פסטיבל אלפי הפנסים – במהלכו מתקשטים רחובות העיר, השווקים, הפגודות ובתי התושבים בשלל פנסים צבעוניים ומציגים מראה פוטוגני להפליא. במהלך הפסטיבל, המתחיל עם רדת החשיכה, מדליקים המקומיים המוני פנסים, חלקם אף מושטים בנהר התו בון ומנקדים את החושך באורות יפיפיים.

פסטיבל הפרחים בדאלאת

פסטיבל הפרחים בדאלאת מתקיים פעם בשנתיים בעיר דאלאת ונחשב לאחד הפסטיבלים הססגוניים והמרהיבים ביותר בווייטנאם. הפסטיבל הוקם במטרה להציג את מבחר הפרחים, הירקות והגידולים של המקומיים ולמשוך לדאלאת מטיילים מרחבי העולם, על מנת שיכירו את התרבות המקומית ותושבי העיר מקבלי הפנים.

פסטיבל פגודת הבושם בהאנוי

פגודת הבושם (Chua Huong), השוכנת בהרי הואונג טיך כ-60 קילומטרים מהאנוי, נחשבת לאחד האתרים הבודהיסטיים המפורסמים ביותר בווייטנאם, ומושכת אליה מדי שנה מאות אלפי נזירים בודהיסטיים המגיעים אליה כדי להתפלל לשנה חדשה שמחה ורווחית. תפילות אלו מגיעות לשיאן במהלך פסטיבל פגודת הבושם, המתרחשת מדי שנה ביום ה-15 של החודש הראשון בלוח השנה הסיני, עת המוני בודהיסטים יוצאים בשייט דרך הנופים הפסטורליים של טראסות האורז ועולים לרגל במאות המדרגות המובילות אל הקומפלקס הקדוש.

רוצים להכיר לעומק את התרבות הווייטנאמית דרך הפסטיבלים המסורתיים? צרו קשר עם המומחים שלנו בטלפון 03-9799924
או הקליקו כאן לטיול פרטי בווייטנאם | טיול מאורגן בווייטנאם

לשאלות צרו עמנו קשר

ליוניק ויאטנם שאפו על הכל - ארגון מופתי, מדריך מצוין, קבוצה נהדרת. אנחנו מטיילים לא מעט, וזה אחד הטיולים הטובים ביותר שעשינו. נמליץ בחום!
יצאתי להרבה טיולים מאורגנים, ואתם הראיתם לי שיש דרך יותר טובה, ואם כל המדריכים שאתם מעסיקים הם כמו מיכאל שנתן תשומת לב לכל הקבוצה ולכל אחד בנפרד, אז יישר כח לכם ותמשיכו בדרך הזאת. תודה על טיול חווייתי בויאטנם וקמבודיה
תודה לכם על ההשקעה וארגון טוב של הטיול שבו כל רגע הייתה חוויה קסומה. תודה רבה רבה גם למיכאל המדריך החייכני והסבלני עם חוש ההומור שהעצמת את השמחה בטיול.

5/5 - (5 votes)