03-9799924
אמון הציבור info@unique-vietnam.co.il 03-9799924

טיולים פרטיים לויאטנם וקמבודיה

מבחר הטיולים הפרטיים הגדול ביותר לויאטנם, קמבודיה ולאוס.
טיולים מקצועיים בהתאמה אישית לזוגות, משפחות וקבוצות.

טיולים מאורגנים לויאטנם וקמבודיה

טיולי תרבות איכותיים לויטנאם קמבודיה ולאוס.
הדרכה בעברית | קבוצות קטנות והומוגניות | חצי פנסיון.
ללא פשרות על איכות הטיול וההדרכה.

תחבורה בויאטנם

התנועה בכבישי וייטנאם היא תופעה ייחודית וחוויה בפני עצמה. הצפיפות האדירה של כלי רכב מכל הסוגים והמינים יחד עם מנהגי הנהיגה המקומיים הופכים את הנהיגה לאתגר!

וייטנאם היא אחת המדינות המסוכנות ביותר בתחום תאונות הדרכים ויש בה פי 6 יותר הרוגים בתאונות דרכים מישראל, ביחס לאוכלוסייה. לכן, גם אם אתם מחשיבים עצמכם לנהגים טובים וזהירים –  מומלץ שלא תנהגו בעצמכם בערים הגדולות.

הנה שלל האפשרויות העומדות בפניכם:

אוטובוס – ברוב הערים הגדולות תוכלו ליהנות ממערכת נוחה ויעילה של אוטובוסים עירוניים. מומלץ לקנות מפת אוטובוסים כדי להבין יותר טוב את הקווים ולהתנייד בקלות.

רכבות- רכבת היא אופציה נוחה יותר מאוטובוס, אך קחו בחשבון שהיא גם איטית ויקרה יותר. הרכבות מגיעות כמעט לכל מקום, יש אפילו אחת שמגיעה עד לסין.
חשוב לשים לב לכמה דברים אם בוחרים באופציה זו. ראשית, שימו לב שיש כמה מחלקות וכדאי לדעת מראש מה כל מחלקה נותנת. hard seat, כשמו כן הוא,  ספסלים קשים ולא נוחים. soft seat כמובן משמעו ספסלים מרופדים ונוחים ( חשוב מאוד בנסיעות ארוכות שכאלה). hard sleeper, שם יש 3 קומות ו-6 מיטות סך הכל, כאשר העליונה זולה יותר והנמוכה היא היקרה יותר. soft sleeper כולל 4 מיטות ואפילו קצת פרטיות בעזרת דלת לסגירת התא. בנוסף, תוכלו לבחור גם אם ברצונכם בתא ממוזג או האופציה הזולה יותר, ללא מיזוג.
טיפ- את הציוד האישי שלכם שימו עליכם בכל זמן, שכן לא חסרים גנבים שמחכים לרגע המתאים בו יוכלו לקחת קצת שלל הביתה.

מוניות –  שפע מוניות לנסיעה בערים הגדולות יעמדו לרשותכם. כל מונית נושאת מדבקה עם המחיר ההתחלתי ועלות נסיעה לקילומטר אחד. חשוב שתוודאו שהנהג מפעיל את המונה בהתאם למדבקה בתחילת הנסיעה אם אתם לא רוצים להתרושש. בערים הקטנות תתקשו למצוא מונית, בגלל דומיננטיות האופנועים, המהווים חלופה לא רעה בכלל.

אופנוע –  זהו כלי התחבורה הנפוץ ביותר בווייטנאם. על פי ההערכה כ-20 מיליון אופנועים נוסעים בכבישי וייטנאם מדי יום.

אין בחוק הגבלה שנאכפת על מספר הנוסעים או גודל המטען, ואתם פשוט לא תאמינו כשתראו מה המקומיים מעמיסים על האופנועים שלהם….

בכל מקום שתדרכו בווייטנאם  – נהגים ירדפו אחריכם ברחוב ויציעו להסיע אתכם. חלק מהם הינם נהגי מוניות על אופנוע הנקראים סה-אום (Xe om), אך כמעט כל בעל אופנוע שיחלוף לידכם – יעצור ויציע להסיע אתכם בתשלום כדי להרוויח כסף על הדרך. חשוב מאוד להתמקח ללא בושה על המחיר המופקע שלרוב יציעו לכם, לאחר שביררתם במלון או באכסניה כמה בערך צריכה לעלות הנסיעה.

במידה ותרצו לנהוג בעצמכם – ניתן לשכור אופנוע כמעט בכל גסטהאוס, סוכנות טיולים או בית קפה בווייטנאם ויחד עמו תקבלו “קסדת חצי” פשוטה ולא בטיחותית. רישיונות נהיגה בינלאומיים אינם תקפים בווייטנאם ובפועל רוב התיירים נוהגים ללא רישיון, אך במקרה של תאונה הביטוח הרפואי לא יכסה את ההוצאות הגבוהות הכרוכות בכך. אם אתם בעלי רישיון נהיגה לאופנוע מומלץ לתרגם אותו לווייטנאמית ואז יכירו בו רשמית.

סיק לו (Xich lo) – היא אפשרות נעימה, זולה ולא מזהמת להתנייד בעיר. זוהי ריקשת אופניים מוצלת בשמשייה, בה הנהג יושב מאחוריכם ומדווש במרץ.

אופניים – הדרך הכייפית והזולה ביותר לטייל בתוך הערים ובין הכפרים היא באמצעות אופניים שכורים, אותם תמצאו במרבית הגסטהאוסים וסוכנויות הטיולים. הרכיבה קלה בערים השטוחות ומאפשרת לראות את ווייטנאם מקרוב.

החיטוב ושיפור הכושר שלכם יהיו ערך מוסף לחוויה… 

 

נסיעה מהנה ובטוחה!

לשאלות צרו עמנו קשר

ליוניק ויאטנם שאפו על הכל - ארגון מופתי, מדריך מצוין, קבוצה נהדרת. אנחנו מטיילים לא מעט, וזה אחד הטיולים הטובים ביותר שעשינו. נמליץ בחום!
יצאתי להרבה טיולים מאורגנים, ואתם הראיתם לי שיש דרך יותר טובה, ואם כל המדריכים שאתם מעסיקים הם כמו מיכאל שנתן תשומת לב לכל הקבוצה ולכל אחד בנפרד, אז יישר כח לכם ותמשיכו בדרך הזאת. תודה על טיול חווייתי בויאטנם וקמבודיה
תודה לכם על ההשקעה וארגון טוב של הטיול שבו כל רגע הייתה חוויה קסומה. תודה רבה רבה גם למיכאל המדריך החייכני והסבלני עם חוש ההומור שהעצמת את השמחה בטיול.

4.6/5 - (7 votes)